Akce školy ve školním roce 2018-2019

Fotbal

Ve středu 26.6.2019 se na hřišti SENCO Doubravka konal fotbalový turnaj smíšených družstev. Mužstva hrála v klasickém složení 10 hráčů a brankář. Žáci, kteří nehráli, fandili svým spolužákům. Turnaj se opravdu povedl, žáci hráli s nadšením a zápalem, který bychom však mohli přisoudit horkému počasí. První místo zaslouženě obsadili žáci a žákyně třetích ročníků. Všem zúčastněným děkujeme za pěknou podívanou!

Železárny

Žáci 1. B se dne 25.6.2019 zúčastnili exkurze do železáren v Hrádku u Rokycan. V rámci exkurze jsme se dozvěděli postup, který se používá při tavení železa, bylo nám vysvětleno, co jsou to ingoty a k čemu slouží. Žáci si mohli prohlédnout vše, co se teoreticky učili na hodinách chemie. Naši průvodci byli velmi ochotní a zodpověděli všechny všetečné otázky. Naši sportovně nadaní žáci si v rámci exkurze dokonce i zaběhali. Cílem běhu bylo stihnout vlakový spoj do Rokycan. Bohužel pro ně, vlak měl nakonec 20 minut zpoždění...

Soutěž v Holešově

Žáci třetího ročníku se se svou prací "Historie a současnost Metody pachové identifikace" zúčastnili soutěže odborných prací v Holešově, která se konala 6.6.2019. Celá práce vznikala pod vedením jednoho z našich vyučujících, Bc. Stanislava Beníška. Našim žákům se podařilo obsadit krásné 4. místo. Tvůrcům práce i jejich vedoucímu gratulujeme!

Běh o pohár ředitele BPA

Dne 15.4.2019 se za nákupním centrem OC Plaza konal Běh o pohár ředitele BPA. Kromě žáků naší školy se této akce zúčastnili žáci Střední odborné školy a Středního odborného učiliště, Dubno. Na předních pozicích se umístili žáci a žákyně BPA. Na dívky čekala tříkilometrová trasa. Nejrychlejší čas patří žákyni 2.B, cílovou páskou proběhla za 12 minut 53 vteřin. Hoši museli uběhnout kilometrů pět. Nejlepší čas v klučičí kategorii měl žák 2.A, který "profičel" cílem s časem 18 minut 30 vteřin. Všem běžcům děkujeme a výhercům gratulujeme!

Info Kariéra

V rámci výuky psychologie se žáci třetích ročníků zúčastnili workshopu Kdo jsem a kam směřuji? v Informačně vzdělávacím středisku Plzeňského kraje s názvem Info Kariéra. Úkolem semináře bylo seznámit se se sebepoznáním, zmapovat své kompetence, zamyslet se nad svým životem a cíli do budoucnosti. Žáci společně s lektory diskutovali o tom, proč volili danou střední školu, jaké mají plány do budoucna apod. Veškeré aktivity probíhaly hravou formou. Lektoři seznámili žáky s internetovými stránkami, kde lze hledat informace o vysokých školách. Workshop byl velmi zajímavý, zábavný a pro žáky poučný.

Den s Policií ČR

Na začátku června 2019 se v Plzeňském kraji konalo mezinárodní cvičení pořádkových a zásahových jednotek, jehož součástí bylo i cvičení na fotbalovém stadionu Doosan Arena v Plzni. Této akce se zúčastnili i žáci Bezpečnostně právní akademie Plzeň. Tentokrát však naši žáci stáli na "špatné straně zákona", protože zde působili jako figuranti fanoušků, kteří na stadionu používají zakázanou pyrotechniku, která zraní hráče na hřišti. Neukáznění fanoušci jsou z Doosan Areny vytlačeni a zpacifikováni. Žákům třetího ročníku se cvičení velmi líbilo, protože možnost zúčastnit se takové akce nepřichází každý den.

Den s IZS

Žáci BPA Plzeň měli 11.4.2019 jedinečnou šanci vidět práci Integrovaného záchranného sboru Plzeň Slovany na vlastní oči. V tento den se totiž konal Den s IZS Plzeň Slovany. Žáci tak mohli zblízka sledovat vyprošťování lidí z havarovaného vozu, transport zraněných osob, první pomoc a podobně. Za tuto skvělou akci děkujeme Bc. Stanislavu Beníškovi, který ji pro naše žáky zařídil.